Abja-Paluoja esmatasandi tervisekeskus

22. oktoobril avati Abja-Paluojal esmatasandi tervisekeskus (vt tervisekeskuse avamise video Tallinna TV 22.10.2018 uudistes)

Kolmekordse tervisekeskuse esimesel korrusel hakkavad patsiente vastu võtma perearstid. L-kujulise hoone parempoolses otsas on sihtasutuse Tartu Kiirabi ruumid. Avamisel ütles Tartu Kiirabi juht Ago Kõrgvee, et nüüd realiseerus see, mida on pikalt mõeldud ja kaalutud. «Esimest korda avatakse reaalselt toimiv tervisekeskus, kuhu on projekteeritud kiirabi. Ja mitte ainult kiirabi, vaid ka ambulatoorsele ja erakorralisele haigele abiandmine.»

Tervisekeskuse kolmandal korrusel on sihtasutuse Abja Haigla ruumid, kuhu tulevad statsionaarne õendusabi ja hooldusosakond.

Mulgi vallavanem Peeter Rahnel ütles, et tervisekeskus saab välja pakkuda eriarsti vastuvõtu võimaluse, selle tellivad kas perearstid või tehakse seda koostöös vallaga. Spetsialistidest, kes esmatasandi tervisekeskuses vastu võtavad, nimetas vallavanem psühholoogi, logopeedi, füsioterapeuti, ämmaemandat ja koduõde, lisaks on planeeritud hambaravi ja eriarstide vastuvõtud.

Tervisekeskuse ehitas AS Eston Ehitus,  omanikujärelvalvet teostas AS Infragate Eesti ning projekti juhtis Civitta Eesti AS. Rahneli sõnul saadi riigilt  852 197 eurot ning kokku läks ehitus maksma 2 351 566 eurot.

Allikas: Viljandi maakonna ajaleht “Sakala”

Perearsti teenust osutavad

Mulgi Perearstikeskus OÜ dr. Krista Lääne tel. 4360142
MaaArst OÜ perearst Olga Notberg tel. 4361077 ; FIE Ürjo Mälksoo perearst Ürjo Mälksoo tel 4361012